|
Szia!
Örülök, hogy ide tévedtél. A lexyvampire névre keresztelt honlapom 2009.12.24-óta üzemel, jelenleg a How to get away with murder névre hallgató, 34.rucijába bújtatva. Az oldal tartalma és dizije mind Lexy munkája. Nincs más dolgod, mint körülnézni és máskor is visszajönni!
Jó nézelődést!
| |
|
Live fast, die young!
Lexy, 22, barna haj, kék szem, piercingek, vidám, nagyszájú, spontán, őszinte, rajzol, könyvmoly, Árnyvadász, Exo, Miyavi, the GazettE, Akanishi Jin, anime, manga, dorama, Japán, Hamburg, fantasy, zene, buli, film, shopping, eper, kávé, West duo, koncertek
● blog {a bejegyzések lakhelye
● Lexy {a bloggerina bemutatkozik
● történetek {irodalmi próbálkozásaim
● lexyvampire {az oldal dolgai
● vendégkönyv {a mondanivalódnak
● reklámkönyv {a reklám helye
| |
|
Véleményed kulturált módon fejtsd ki! ~ Ne itt reklámozz! Arra ott a reklámkönyv. ~ Ha valamelyik szabályt megszeged, törlöm az üzenetet!
| |
|
Jelenleg nézett:
Anime:
● La Corda d'Oro Blue Sky 7. rész
● Kamigami no Asobi 7. rész
● Haikyuu!! 7. rész
● Black Bullet 7.rész
● Karneval 3.rész
● Chihayafuru 2.évad 4.rész
● Hakuouki 3.évad 2.rész
● Maoyuu Maou Yuusha 2.rész
● Zettai Karen Children: The
Unlimited 2.rész
Dorama:
● Fated to love you 18. rész
● Fondant Garden 13.rész
Sorozat:
● How to get away with murder 9.rész
● Supernatural 6.évad 1.rész
● The Vampire Diaries 5.évad 13.rész
● The Originals 1.évad 14.rész
● New Girl 2.évad 10.rész
Jelenleg olvasott:
Könyv:
● Higasino Keigo: X - A gyilkos ismeretlen
Manga:
● Takarai Rihito: Seven Days
● Hino Matsuri: Vampire Knight
● Sato Zakuri: Mairunovich
● Hazuki Kanae: Sukitte Ii Na Yo
● Watanabe Ayu: L-DK
● Aihara Miki: Hot Gimmick
● Nicky Lee: The One 27.fejezet
| |
|
|
|
Túlélési tippek egyetemistáknak #4 Hasznos alkalmazások
Manapság már mindenki okostelefonnal rohangál, boldog-boldogtalan megosztja életének mozzanatait a mobilja segítségével. Nincs is ezzel gond. A lényeg, hogy kihasználjuk a telefon adta lehetőségeket. De mit is jelent okostelefon tulajdonosnak lenni? Appok mindenhol, könnyítés az élet minden területén, állandó elérhetőség - persze az alapvető funkciók mellett.
Az egyetemi előadásokra a laptop mellett beette magát az okostelefon is. Az appok széles választéka lehetővé teszi, hogy ne csak unalmas órakon vegyük elő a mobilt. A számtalan alkalmazás közül, amik az egyetemisták életét hivatottak megkönnyíteni, a leghasznosabb ingyeneseket gyűjtöttem egy csokorba.
-
AnkiDroid: (letöltés)
A nyelvtanulás egyik fontos része a szótanulás, melyben segítségünkre lehet a tanulókártya. Az app lényege annyi, hogy a betölthetünk különböző szótanuló adatbázisokat, beállíthatjuk a tanulási sebességet, és gyakorolhatunk. Az alkalmazás egymás után jeleníti meg az új és az ismétlő kártyákat, amit memorizálhatunk és ellenőrizhetünk is.
Persze nem csak idegen nyelvek esetében használható, hanem más témakörben is - pl. az ember csontjainak tanulása esetén.
-
BpMenetrend / Menetrendek: (letöltés) / (letöltés)
Akik sokat utaznak, vagy esetleg napi szinten ingáznak az egyetem és a lakóhely között, azoknak elengedhetetlen a menetrend ismerete. A BpMenetrend a BKV, míg a Menetrendek a Volán járatainak indulási időpontjait, megállóit, végállomásait tartalmazza.
-
CamScanner: (letöltés)
Papíralapú jegyzeteinket könnyen digitalizálhatjuk a segítségével.
-
Evernote: (letöltés)
Az Evernote az egyik leghasznosabb és legkomplettebb alkalmazás annak érdekében, hogy soha ne feledkezzünk el semmiről. Készíthetünk vele jegyzeteket, melyhez fotókat is csatolhatunk, írhatunk tennivaló vagy bevásárlólistát, rögzíthetünk hangfelvételt. Minden jegyzetet külön füzetekbe (Notebooks) rendezhetünk és minden jegyzetet címkékkel láthatunk el.
Egy másik alternatíva a jegyzeteléshez a OneNote alkalmazás.
-
Koin: (letöltés)
Magyar nyelvű költségkövető alkalmazás, a kiadások és bevételek számon tartására szolgál. Az alapfunkciók mellett (heti, havi, éves nézet, áttekintés, ismétlődő tételek) extrákkal is rendelkezik. A diagramok segítségével gyorsan átlátható a helyzet, hasznos a címkézés is.
-
Locker: (letöltés)
Egy alkalmazás azoknak, akik nem tudnak elszakadni a telefonjuktól. A Locker arra jó, hogy tanulás alatt ne nyomkodjuk feleslegesen a telefonunkat - egyszerűen blokkolja az alkalmazásokat.
-
MyScript Calculator: (letöltés)
A gyárilag telepítettel számológéppel ellentétben ez sokkal többet tud. Nagyon egyszerű használni, csak a kezünkkel be kell írni a számítást és az app azonnal kiszámolja az eredményt. A négyzetgyök, logaritmus és társai sem probléma. Matekórán, statisztikán és hasonló finomságokon jól jöhet.
-
My Study Life / School Timetable Delux: (letöltés) / (letöltés)
Segítségével létrehozhatunk órarendet, számon tarthatjuk a zh-k, beadandók, vizsgák idejét, feljegyezhetjük feladatainkat, vizsgaeredményeinket, hétvégi programjainkat.
-
OfficeSuite: (letöltés)
Office dokumentumok, táblázatok, prezentációk, pdf-ek olvasására, létrehozására, szerkesztésére alkalmas.
-
Sleep If U Can Alarm: (letöltés)
A nehezen ébredőknek jól jön ez az alkalmazás, amely a világ legidegesítőbb ébresztőjeként hirdeti magát. Az ébresztő funkciót két módon kapcsolhatjuk ki. Beállíthatjuk, hogy a telefon rázásra elcsendesedjen, vagy előre készíthetünk egy képet (pl. a fürdőben vagy a konyhában), amit ébresztésnél nagyjából reprodukálni kell.
-
Szótár:
Idegen nyelv tanulásnál az ismeretlen szavakat azonnal meg tudjuk keresni.
-
WIFI Finder: (letöltés)
Az okostelefon mellett egy egyetemista másik legjobb barátja a wifi, amit azonban sokszor nem egyszerű megtalálni. A WIFI Finder app azonban orvosolja ezt a problémát, ugyanis azonnal listázza a közelünkben található hotspotokat.
-
Wunderlist: (letöltés)
Egyszerű, de nagyszerű, személyre szabható feladatkezelő, androidos és webes felülettel, asztali klienssel. Segítségével nem felejtünk el semmi lényegeset és arra is figyelmeztet, ha valamilyen teendővel késésben vagyunk.
Érdemes utánanézni, hogy a saját egyetemeteknek nincs-e alkalmazása. Pl. a BME Map a műszaki egyetem környékén lévő fontosabb dolgokat mutatja térképen. Azt ELTE-seknek pedig hasznos lehet az ELTE Reader, amellyel a tanulmányok és az egyetemhez köthető kiadványok között böngészhetünk. A Pécsi Tudományegyetem appjában benne vannak a legfontosabb hivatalos infók.
A fenti alkalmazások nagy részét én is használom/használtam, míg néhányat az egyetemista ismerőseim ajánlottak. Azonban felhívom mindenki figyelmét, hogy az alkalmazásokkal kapcsolatos esetleges hibákért, problémákért felelősséget nem vállalok!
| |
|
|
|